Radio Pasiun3
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
radio


Poezii despre declaraţii de dragoste

In jos

Poezii despre declaraţii de dragoste Empty Poezii despre declaraţii de dragoste

Mesaj Scris de MC IONUT Vin Apr 10, 2015 10:34 pm

“De când te-am cunoscut/De-atunci eu te iubesc/Si-as dori întotdeauna/Cu tine să trăiesc.”

“Nu era cu mult mai bine/Dacă nu te cunosteam/Focul care arde-n mine/
Pentru tine nu-l aveam.”

“De vei plânge pentru mine/Spune-mi ca să plâng si eu/De vei plânge pentru altu/Iti doresc să plângi mereu.”

“Când m-am apucat de scris/Lacrimile m-au cuprins/In batistă le stergeam/
Si la tine mă gândeam.”

“Fă-mă Doamne o albină/Să zbor la tine-n gradină/Să văd seara unde te duci/Si cu cine te săruti.”

“Căte flori îs în grădină/De s-ar face fete mari/M-as lăsa de meserie/Si m-as face grădinar.”

“De scris când m-am apucat/Eu pe tine te-am visat/Te-am visat asa de bine/Că mă sărutai pe mine.”

“Nu fi baiete supărat/Că ti-am scris că te-am lăsat/Si tu lasă-mă pe mine/
Că mi-ar părea foarte bine.”

“Trista-i Doamne o fetită/Când asteaptă la portită/Dragostea de la băiat/
Ce nu vine pe-nserat.”

“Floricica înfloreste/Cine scrie te iubeste/Tot asa si cititorul/Să iubească scriitorul.”

“De la scoală-nveti/Ce e greu ce e usor/Numai dragostea se-nvată/Fără nici un profesor.”

“Poate într-o zi frumoasă/Imi vei spune clar în fată/Nu te mai gândi la mine/
Nu mă potrivesc cu tine.”

“Ne despărtim si poate e păcat/Să ne păstrăm doar amintirea/Abia acum vedem cu adevărat/Câtă durere produce despărtirea.”

“Inima te cere/Ochii te doresc/Gura te sărută/Iar eu te iubesc.”

“Râd cu tine si glumesc/Si tu crezi că te iubesc/Eu iubesc dar nu pe tine/
Ghici pe cine? Tot pe tine.”

“Pe băncuta de la scoală/Stau cu capul răzămat/Si gândindu-mă la tine/
Nota 1 am luat.”

“Spune-mi dacă mă iubesti/Nu sta mult să te gandesti/Cine se gândeste mult/Pierde si ce a avut.”

“De ti-am scris ceva gresit/Imi cer scuze la sfârsit/N-am putut să scriu mai bine/Fiindcă m-am gândit la tine.”

“Te-am întâlnit întâmplător/Când sufletu-ti era pustiu/Si m-am îndrăgostit de tine/Fără să vreau, fără să stiu.”

“Multe fete îti vor spune/Te iubesc, nu mă uita/Eu îti zic sub altă formă/Uită-mă de vei putea.”

“Nu dispera cănd greul vietii te apasă/Si nici nu plânge, pentru al tău destin/Căci după suferintă viata-i mai frumoasă/Asa cum după ploaie, ceru-i mai senin.”

“Să-mi spui curat că nu e greu/De mă iubesti să stiu si eu/Iar dacă ochii tăi glumesc/Din calea lor să mă feresc.”

“O ce fericit-as fi/Dacă gândul ti l-as sti/Ori pe mine mă iubesti/
Ori la altu te gândesti.”

“Nu sunt cum sunt când tu mă vezi/Ci sunt cum sunt când mă visezi./Deci dormi mai mult ca să visezi,/Să vezi cum sunt când nu mă vezi.”

“Am vrut să fug, dar am rămas/Am vrut să cânt, dar nu am glas/Am vrut să fug din calea ta/Dar nu mă lasă inima.”

“Priveste cu aceeasi căldură cu care ti-a fost oferit/Un boboc mic de garoafă/Si-o petală de lalea/Să-ti aducă sănătate/Si noroc în viata ta.”

“Englezeste nu cunosc/Nici nemteste nu vorbesc/Dar în graiul românesc/Eu îti spun că te iubesc.”

“Ti-am furat o sărutare/Si tare te-ai supărat/Dar sunt gata de-mpăcare/
Si îti dau ce ti-am furat.”

“Trandafir cu floare-n jos/N-am putut scrie frumos/Că am scris cu mâna stângă/Cine va citi să plângă.”

“Ochii tăi m-au fermecat/Când la tine m-am uitat/Dar privirea de la tine/Mi-a rămas o amintire.”

“Dacă mă întrebi cine sunt îti răspund “iubirea”/Dacă mă întrebi câti ani am/
Iti răspund “tineretea”/Dacă mă intrebi în cine cred/Iti răspund “în tine”/ Dacă mă întrebi pe cine iubesc/Iti răspund “pe tine”.”

“Te-am iubit cum n-am iubit pe nimeni/Imi pare rău că nu m-ai inteles/Te-am iubit, dar n-am să te opresc/Din drumul pe care l-ai ales.”

“Scump a fost un suflet/Pe care l-am iubit/Si poate la mine/Nici nu s-a gândit.”

“Cu drag îmi aduc aminte/De timpul ce-a trecut/Ce frumos a fost odată/Si ce repede a trecut.”

“Cine râde si glumeste/Să nu crezi că te iubeste/Cine pare mai tăcut/Te iubeste cel mai mult.”

“Dulce-i strugurele-n vie/Dulce-i vinul din pahar/Dar mai dulce-i o gurită/ Când o dai la un baiat.”

“Mama ta te poate scoate/De la multe, de la toate/De la două nu te poate/
De la dragoste si moarte.”

“Frumoasa-i primăvara/Când florile-n floresc/Dar mai frumoasă-i viata/Când doi tineri se iubesc.”

“Când durerea mă doboară/Eu la tine la gândesc/Si atunci mi-alin durerea/
Cu cuvântul “Te iubesc”!”

“Te iubesc din cunostintă/Si îti spun ca jurământ/Tu esti singura fiintă/Ce-o iubesc pe-acest pământ.”

“Te iubesc este prezentul/Te-am iubit este trecutul/Viitorul ce va fi/Tot mai mult te voi iubi.”

“Am primit în dar o floare/Cu-n sărut dulce pe ea/Amintirea ce nu doare/Imi arată o nouă stea.”

“Numai luna poate stie/Cât de mult eu te iubesc/Câte nopti si câte zile/ Doar la tine mă gândesc.”

“A iubi iubirii/A iubi curat/A te iubi pe tine/Zău nu e păcat.”

“Nu uita că-n lumea asta/Te iubeste cineva/Si-o fiintă pentru tine/Se topeste undeva.”

“Departe e cerul/Si tot ce privesc/Departe esti tu de mine/Si tot te iubesc.”

“Multe uită omu-n lume/Multe am uitat si eu/Dar ca să te uit pe tine/E un lucru foarte greu.”

“Nu iubi cănd esti elevă/Căci iubirea-i violentă/Te face ea atentă/Si nu te lasă repetentă.”

“Nu-i rusine la o fată/Ca să fie sărutată/E rusine la baiat/Ca să fie refuzat.”

“Nu cer iertare pentru tot ce am făcut/Cer o rază de lumină/Ca s-o iau de l-anceput.”

“Glumeste în iubire/Dar nu iubi din glumă/Căci cel ce te iubeste/Glumind te părăseste.”

“De mi-ai da baiete dragă/Numai ce ti-as cere eu/Te-as iubi o viată întreagă/Ca pe bunul Dumnezeu.”

“Aseară când m-am culcat/Eu pe tine te-am visat/Că sedeai la capul meu/
Si mă sărutai mereu.”

“Tatăl meu e vânător/Si eu sunt al lui fecior/El vânează păsărele/Iar eu fete frumusele.”

“Pe fereastra scolii noastre/Stau adesea si privesc/Si cu ochii plini de lacrimi/Tot la tine mă gândesc.”

“De vrei să sti că te iubesc/Ascultă vântul serii/Căci el adesea mi-a furat/
Suspinele durerii.”

“Mult doresc în lumea asta/Gândul tău să-l pot afla/Să văd dacă tii la mine/
Ori voiesti a mă-nsela.”

“Nu privi la frumusete/Că te poate însela/Ci priveste caracterul/Mai târziu te-a mângâia.”

“In zadar încerc a scrie/Amintire din partea mea/Daca inima îmi spune/Că-n curând mă vei uita.”

“Când iubesti pe unul/Si te gândesti la doi/Să sti fetită dragă/Că-i pierzi pe amândoi.”

“Nu uita că-ndepartare/Se mai află un suflet blând/Si-o inima ce bate/
Pentru tine pe pământ.”

“Nu zic în asta lume/La mine să te gândesti/Numai câteodată seara/Când te culci să te-nvelesti.”

“Nu-ti voi scrie multe rânduri/Gândul a ti-l tulbura/Eu îti scriu doar cinci cuvinte/”Te iubesc nu mă uita”.”

“Erai mica si dragută/Atunci când te-am cunoscut/Erai foarte iubitoare/
Când mi-ai dat primul sărut.”

“Dac-as fi o păsărică/Eu încet m-as strecura/In odaia ta drăgută/Si în somn te-as săruta.”

“Am o mică rugăminte/Fă-mi si tu pe plac/Si-mi răspunde cu credintă/La întrebarea ce ti-o fac:/”Mă iubesti?””

“Când mă uit seara la stele/Si mă rog lui D-zeu/Mi se pare printre ele/Că zăresc si chipul tău.”

“De când te-am cunoscut/De-atunci eu te iubesc/Si-as dori întotdeauna/Cu tine să trăiesc.”

“Nu era cu mult mai bine/Dacă nu te cunosteam/Focul care arde-n mine/
Pentru tine nu-l aveam.”

“De vei plânge pentru mine/Spune-mi ca să plâng si eu/De vei plânge pentru altu/Iti doresc să plângi mereu.”

“Când m-am apucat de scris/Lacrimile m-au cuprins/In batistă le stergeam/
Si la tine mă gândeam.”

“Fă-mă Doamne o albină/Să zbor la tine-n gradină/Să văd seara unde te duci/Si cu cine te săruti.”

“Căte flori îs în grădină/De s-ar face fete mari/M-as lăsa de meserie/Si m-as face grădinar.”

“De scris când m-am apucat/Eu pe tine te-am visat/Te-am visat asa de bine/Că mă sărutai pe mine.”

“Nu fi baiete supărat/Că ti-am scris că te-am lăsat/Si tu lasă-mă pe mine/
Că mi-ar părea foarte bine.”

“Trista-i Doamne o fetită/Când asteaptă la portită/Dragostea de la băiat/
Ce nu vine pe-nserat.”

“Floricica înfloreste/Cine scrie te iubeste/Tot asa si cititorul/Să iubească scriitorul.”

“De la scoală-nveti/Ce e greu ce e usor/Numai dragostea se-nvată/Fără nici un profesor.”

“Poate într-o zi frumoasă/Imi vei spune clar în fată/Nu te mai gândi la mine/
Nu mă potrivesc cu tine.”

“Ne despărtim si poate e păcat/Să ne păstrăm doar amintirea/Abia acum vedem cu adevărat/Câtă durere produce despărtirea.”

“Inima te cere/Ochii te doresc/Gura te sărută/Iar eu te iubesc.”

“Râd cu tine si glumesc/Si tu crezi că te iubesc/Eu iubesc dar nu pe tine/
Ghici pe cine? Tot pe tine.”

“Pe băncuta de la scoală/Stau cu capul răzămat/Si gândindu-mă la tine/
Nota 1 am luat.”

“Bate vântul florile/Nu mai vin scrisorile/Poate posta s-a stricat/Ori pe mine m-ai uitat.”

“Cine mi-a citit scrisoarea/Fie-i gura ca si floarea/Inima fără durere/Citind rândurile mele.”

“Cine va citi ce-am scris/Să mă vadă noaptea-n vis/Să nu se poată culca/
Până nu ma săruta.”

“Nici o zi nu-i mai frumoasă/Si nici cerul mai senin/Decăt ziua ce ne-asteaptă/Amândoi să ne iubim.”

“Iarba verde, iarba crudă/Toate au pe mine ciudă/Dar tot ciudă să le fie/Eu iubesc ce-mi place mie.”

“Iar acum la încheiere/Te las cu bine/Iar pe mai departe/Iubeste-mă în parte.”

“Când soarele si luna/Se vor întuneca/Atunci, si nici atunci/Te rog nu mă uita.”

“Iubirea îti dă viată/Iubirea te înaltă/Iubirea te coboară/Iubirea te omoară.”

“De-as fi un fluture mic/Să intr-un acest plic/Si când plicul va fi rupt/Eu să sar să te sărut.”

“Pe o frunză de lalea/Iti trimit gurita mea/Iar pe una de trifoi/Tu trimite-o înapoi.”

“As scrie mai mult/Căci inima-mi cere/Dar totusi las atât/Si-ti zic: La revedere!”

“De multe zile stau/Si mă gândesc la tine/Când poate m-ai uitat/Sau nu mai tii la mine.”

“Te iubesc si nu mă crezi/Scoate-mi inima să vezi/De-mi vei scoate inima/
Te voi iubi fără ea.”

“Mai tii minte prima seară/Când noi doi ne-am cunoscut/De când m-ai condus acasă/Eu nu pot să te mai uit.”

“Omul cât trăieste/E dator a suferi/Iar suferinta-ncepe/Când începi a iubi.”

“Dacă cineva te-ntreabă/Ce-i iubirea pe pământ/Spune-i că-i o suferintă/
Ce te bagă în mormânt.”

“Când clopotelele vor bate/Vestindu-ti c-am murit/Atunci aduti aminte/Ce mult te-am iubit.”

“De ce mă faci să te iubesc/Să sufăr pentru tine/Când tu la altu te gândesti/Si te desparti de mine.”

“O pasăre as vrea să fiu/La geamul tău noaptea să vin/Să te privesc, să îti soptesc/Cuvântul dulce “te iubesc”.

“Ce e viata?/Un mormânt./Unde-i iadul?/Pe pământ.”

“Decât să iubesti o floare/Ce se scutură în vânt/Mai bine iubeste-o fată/Ce se tine de cuvânt.”

“Prietenia este scumpă/Când are temelii/Si cănd sinceritatea/Stă la baza ei.”

“Poate departe voi fi de tine/Ca cerul de pământ/Dar această depărtare/Nu mă face să te uit.”

“Mi te-ai lipit de suflet/Ca timbrul de scrisoare/Nu pot să te desprind/Că inima mă doare.”

“Păsările căntă/Florile-n floresc/Toate mă îndeamnă/Ca să te iubesc.”

“Când îmi spui că mă iubesti/Baiete mă plictisesti/Dar când îmi spui c-o să mă lasi/Tu tot mai tare mă atragi.”

“Din dragostea mea cea mare/Am învătat a iubi/Am iubit si eu odată/Si-am crezut c-al meu va fi.”

“As vrea să vi din nou în viata mea/Atinge-mă, sărută-mă iubirea mea/Lasă totul si vino-acum/Si nu uita c-avem acelas drum.”

“Nu pot să te caut, nu pot să te chem/Chipul de lacrimi nu am cum să-l sterg./Dar dacă vreodată gândul tău de iubire/Imi va intra în suflet, voi veni la tine.”

“Trandafir rosu deschis/Răspunde la ce ti-am scris/Spune cu gurita ta/Dacă mă iubesti sau ba.”

“De-acum la bine si la rău/De a fi usor, de a fi greu/Prin beznă, viscol si prin ploi/Păsim alături amândoi.”

“Inima mea mică/Pentru tine bate/Si-ti doresc iubite/Multă sănătate.”

“Cu lacrimi calde pe obraz/Cu sufletu-n durere/Te părăsesc iubitul meu/Si-ti spun: ” La Revedere”.”

“Nu uita că sunt departe/Nu uita că te iubesc/Nu uita că zi si noapte/Tot la tine mă gândesc.”

“Eu stiu că tu mă vei uita/Când nu vei fi cu mine/Un singur lucru te-as ruga/Să-ti amintesti că-n viata ta/M-ai cunoscut pe mine.”

“Nu uita c-am fost colege/Intr-o bancă noi am stat/Chiar de ne-am certat odată/Amândouă am regretat.”

“Când ai venit pe lume/Ai venit plângând./Iar cei din jur/Te asteptau râzând./Vezi astfel să trăiesti/Ca atunci când te vei stinge/Râzând să-i părăsesti/Pe cei ce te vor plânge.”

“”Când vei citi aceste rânduri/Ce le-am scris cu usurintă/Să-ti aduci aminte/De prima cunostintă./Mii si mii de ani vor trece/De necazuri si nevoi/
Dar nu cred că ei vor stinge/Prietenia dintre noi doi.”

“Te iubesc si-ti jur credintă/Mă iubesti oare si tu/Eu te rog râspunde/Ca să stiu de da sau nu.”

“Tristăi ziua fără soare/Noaptea fără cer senin/Dar mai tristă este noaptea/
Când te astept si tu nu vii.”

“Frumoasă-ti este viata/Si traiul fericit/Când iubesti o fată/Si de dânsa esti iubit.”

“Ti-am furat o sărutare/Si tu te-ai supărat/Dar sunt gata de împăcare/Să-ti întorc ce ti-am furat.”

“Blestemat fie ceasul/Când ai zis “La revedere”/Căci de atunci eu am în suflet/Numai lacrimi si durere.”

“N-as dori mai mult pe lume/Nici să fiu mai fericit/Decât să mai am o dată/
Ochii pe care i-am iubit.”

“Ah! iubită domnisoară/Eu la tine mă gândesc/Ochii tăi frumosi mă-ndeamnă/Ca în veci să te iubesc.”

“As vrea să-ti spun că te iubesc/Dar nu stiu cum să îndrăznesc/De câte ori te întâlnesc/Inghit si tac că te iubesc.”

“De ce nu-mi spui că mă iubesti/De ce îmi strici iubirea/De ce când trec pe lângă tine/Tu îti întorci privirea.”

“De vei pricepe pe mai târziu/Sau poate niciodată/Ai să regreti asta să stii/
Dar totul ti se iartă./Vei plânge cum am plâns si eu/Vei plânge nu de mine/
Vei plânge c-ai făcut un rău/Să sufăr pentru tine.”

“Deshide-te cimitir/Să-ti aduc un trandafir/Nu-l aduc să înflorească/Il aduc să se odihnească.”

“Iubeste, iubeste, iubeste/Si la mine te gândeste/Spune-mi dragă numai mie/Dacă vrei să-mi fi sotie.”

“Totul trece, totul vine/Totul este trecător/Anii trec în grea durere/Si eu stiu că am să mor.”

“Fericirea-i floare albastră/Unde poti să o găsesti/Te iubeste si te lasă/
Esti făcut să pătimesti.”

“Nu cer nimic de la tine/Decât un singur cuvânt/Mă iubesti si pentru mine/E destul pe acest pământ.”

“Tu esti floarea vietii mele/Eu pe tine te iubesc/Pieptul meu simte durere/
Fără tine înebunesc.”

“Din dragoste si iubire/Scriu această amintire/Si-o trimit în calea ta/Nu te uit, nu mă uita.”

“Numai tu pe această lume/Mă poti face fericit/Căci pe tine dragă/Te iubesc necontenit.”

“De când te iubesc pe tine/Inima-mi bate mereu/Ziua mă gândesc la tine/
Noaptea te visez mereu.”

“De câte ori îmi amintesc/De timpul ce a trecut/Când în noptile cu lună/Tu-mi ziceai să te sărut.”

“Fericirea e o stea/Ce luceste-n zare/Intinzi mâna dupa ea/Insa ea dispare.”

“E primul dar ce ti-l fac/E prima mângâiere/E primul semn că te iubesc/In taină si-n tăcere.”

“Viitorul tău în flori să-ti fie/Ori pe unde vei umbla/Toată lumea să vorbească/Despre fericirea ta.”

“Eu cred că-ti aduci aminte/De atunci când ne-am cunoscut/Când am dat mâna cu tine/Când ti-am dat primul sărut.”

“Te iubesc din clipa în care/Ochii mei te-au cunoscut/Te iubesc cu-nflăcărare/Si nu pot ca să te mai uit.”

“Căci nopti întregi eu te-am dorit/Stăteam si mă gândeam la tine/Dar văd ca însfărsit/Vrei să mă uiti pe mine.”

“Intinde mâna la salut/Iti urez numai bine/Căci mă duc mă duc/Priveste după mine.”

“Suntem în părăsire/Dar urează-mi bun rămas/Focul durerea-n suflet/
Lacrimi pe obraz.”

“Dacă crezi că ai sperante/Amândoi să ne iubim/Să fi sinceră pe tine/Si să spui când ne întâlnim.”

“Din amintirile ce ti le scriu/Păstrează numai una/Căci ochii care nu se văd/
Se uita întotdeauna.”

“Frumoasă esti fetito/Frumos nume ai/Dulce ca ta gurită/Dar nu sti cui s-o dai.”

“Eu nu pot să-ndrăznesc/Să spun că te iubesc/Dar priveste în ochii mei/Să vezi dragă ce vor ei.”

“Un vânt usor si-o adiere/Un gând frumos si o vedere/Salutări,urări de bine/
Primeste de la mine.”

“A fost o zi frumoasă/Când ne-am întâlnit/Si prea întunecoasă/Când ne-am despărtit.”

“Taci si nu mai plânge/Nu te mai gândi/Căci cine te iubeste/Tot la tine va veni.”

“Poate numai luna stie/Cât de mult eu te-am iubit/Căte nopti si căte zile/
Tot la tine m-am gândit.”

“Multe stele sunt pe cer/Toate fug si toate pier/Numai trista mea durere/
Nici nu fuge, nici nu piere.”

“In zadar trăiesc pe lume/In zadar mă ostenesc/Dacă nu esti lângă mine/
Să-ti spun că te iubesc.”

“Esti departe mult de mine/Si doresc a te vedea/Ochisorii tăi cei limpezi/ Stau la inimioara mea.”

“Azi iubesti o altă fată/Fericire îti doresc/Altă dragoste te-asteaptă/Si te rog să o păstrezi.”

“As vrea tainic într-o noapte/Să mă văd la pieptul tău/Să spun soapte,după soapte/Apăsându-te mereu.”

“Fericit am fost odată/Când în brate mă strângeai/Si gurita mea cea dulce/
Numai tu o sărutai.”

“Mult departe esti de mine/Mult doresc a te vedea/Să-ti sărut gurita dulce/
Si să-ti spun că esti a mea.”

“De ce oare ne-am cunoscut/Si de ce în brate oare te-am tinut/Gura de ce mi-o sărutai/Dacă ai vrut uitării să mă dai.”

“Adio tu amor nefericit/Pentru tine mult am suferit/Singur în tăcerea lumii plâng/Căci la pieptul meu nu te mai strâng.”

“N-ai stiut ce-nseamnă să iubesti/Si acum tu de mine te feresti/Ochii tăi nu mă privesc cu dor/Nu mă mai căuta-n privirea lor.”

“Ca pe un snop de spin m-ai aruncat/Sufletul rănit m-i l-ai lăsat/Tainic în tăcerea noptii plâng/Căci la pieptul meu nu te mai strâng.”

“Iti scriu o ultimă scrisoare/Căci stiu că m-ai uitat/De-ai sti cum mă doare/
Ai fi si tu întristat.”

“Poate vei găsi tu altu/Iubeste-l cu adevărat/Să nu-l trisezi ca si pe mine/ Să nu-l trisezi că e păcat.”

“Nu mă uita este o floare/
Nu mă uita se scrie în scrisoare/
Nu mă uita se spune mereu/
Nu mă uita te rog si eu.”

“De te doare inima/
Si nu mă poti ierta/
Dute repede si ia/
Vitamina dragostea.”

“Nu-ti mai cer de acum iubirea/
Nu-ti mai stau în calea ta/
Vei sterge orice amintire/
Si pe veci mă vei uita./
“Adio clipe” pentru totdeauna.”

“Stăteam odată gânditor/
Si mă-ntrebam de ce iubesc/
Un glas de înger mi-a soptit/
Să lupt, să sper si să iubesc.”

“Dacă tu ai fi o gura de aer/
As muri sufocat;/
Te-as respira si, de frică să nu te pierd,/
Nu ti-as mai da drumul.”

“Când soarele pe cer/
In zori va răsări/
Când luna va umbla/
Pe drum de poezii/
La fel ca azi mereu te voi iubi.”

“Ridică-ti ochii tai frumosi/
Din zarea despărtirii/
Intinde mâna să ti-o strâng/
Si nu mă da uitării.”

“Te iubesc săriti-ar ochii/
Pe peretii zugrăviti/
Dar de te mai prind cu alta/
Te prepar cartofi prăjiti.”

“As vrea ca într-o noapte/
Să te strâng la pieptul meu/
Si să mor cu tine-n brate/
Sărutându-te mereu.”

“Când mâna ta din întâmplare/
Pe această foaie se va odihni/
Aduti aminte de acea care/
Te-a iubit, te va iubi!”

“Ochi verzi sperantă-nseamnă/
Si la dragoste te-ndeamnă/
De sunt tristi, de sunt tăcuti/
Te îndeamnă să-i săruti.”

“Ah! ce grea e despărtirea/
Când iubesti cu adevărat/
Cum te-am iubit si eu pe tine/
Dar acum s-a terminat.”

[/center]
[/left]
MC IONUT
MC IONUT
Moderator
Moderator

Mesaje : 4
Puncte : 9
Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/04/2015
Varsta : 37
Localizare : limassol cyprus

http://www.radio-pasiun3.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum