Radio Pasiun3
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
radio


Cafelutza de dimineata alaturi de Capital

2 participanți

In jos

Cafelutza de dimineata alaturi de Capital Empty Cafelutza de dimineata alaturi de Capital

Mesaj Scris de Capital Lun Apr 06, 2015 8:12 am

Buna dimineata viata, grai si suflu omenesc.

Am stat in asta dimineata si-am privit un rasarit de soare si-am observat ca sub acest minunat moment se aprinde incet si lent o forfota placuta pentru viata cu noi trairi si noi simtiri.
Imi place sa privesc un sange scurs din cer la asfintit, dar mai placut este sa privesti acel moment in care turma intreaga de ursuleti polari, ce parca se trezesc la viata dintr-o lunga si ametitoare hibernare… Si incetisor isi misca membrele paralizate de fantezia viselor. Si simti cum dintr-un abur amestecat cu rasuflari de abstracte ciudatenii ale mintii irosite-n somn, rasare o mireasma dulce de cafea in case.
Si ala e in mare parte raspunsul unei noi trairi. Este o noua viata. Este placut sa-ti lesi pijamaluta magica si sa imbraci mantaua crunta a imunitatii personalitatii tale.. Apoi iti azvarli pe cap un coif colturos ca sa nu simti bolovanii ce se asupresc dusmanosi asupra ta, asa cum vin necazurile noastre zilnice.
Dar totusi, si cu vapaia sangeroasa care-ti curge pe sub coif, din cauza durerii mintii si a sufletului tau, reusesti ca om sa reinvii in fiecare dimineata.
Si atunci este rascrucea vietii noastre… Ne trezim… Ne spalam ochii de negura noptii, ne dam jos din culcusul nostru ce parca ne sopteste calduros “revino inapoi stapane”, imbratisam arome proaspete ale unei noi zi, imbracam noi haine curate de parca ne-am mai nascut inca odata si mergem ametitori de fericiti in viata noastra.
Si asa cum micile furnici se arunca una peste alta dimineata din stupurile lor, asa observi si strazile intunecate din noptile batrane, cum iau o noua forma si devin incetisor mici tinerii inhormonati de setea noilor trairi.
Si uite asa se inalta o alta zi, si langa ea e strigatul cocosului nenorocit, ce ne trezeste aproape-n fiecare dimineata, de parca ar fi un ceas setat putin mai eronat…
De-ti vine sa il scoti din priza si nu poti…. Si te gandesti la un cuptor incins cu mirodenii in care l-ai baga. Dar totusi, e o noua viata…
Este un inceput mai bun care il avem noi toti… Este o noua sansa pentu fiecare…
Si eu va rog s-apreciati aceasta sansa dragii mei…
Buna dimineata viata, grai si suflu omenesc.
Capital
Capital
King
King

Mesaje : 14
Puncte : 41
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/04/2015
Varsta : 29
Localizare : Hunedoara

https://radiopasiun3.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cafelutza de dimineata alaturi de Capital Empty Re: Cafelutza de dimineata alaturi de Capital

Mesaj Scris de MC IONUT Vin Apr 10, 2015 10:41 pm

sunny
MC IONUT
MC IONUT
Moderator
Moderator

Mesaje : 4
Puncte : 9
Reputatie : 1
Data de inscriere : 05/04/2015
Varsta : 37
Localizare : limassol cyprus

http://www.radio-pasiun3.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum